Novinky

2. prosince 2017

Delší dobu jsme nemohli aktualizovat naše stránky (došla data), ale s novým měsícem už zase můžeme. Za tu dobu jsme toho zvládli opravdu hodně. Štěňátka byla na výletě v Praze u tatínka Roye (viz. foto s Royem a paničkou Vladěnkou). Prckové mi udělali ohromnou radost, cestu do Prahy i zpět celou prospali a já o nich vůbec nevěděla, což se u štěňat moc často nestává. Na cizí zahradu vběhli, jak kdyby ji znali od narození a s Vladěnkou se hned začali mazlit, tedy jako se všemi lidmi. Dále se snažíme pravidelně chodit ven, buď po vícerokouscích nebo jednotlivě, aby se dostatečně otrkali než půjdou do nových rodin. Máme za sebou druhé odčervení a váhy jsou aktuálně v rozmezí cca 3 - 4 kila. Maminka Derrin pomalu, ale jistě přestává kojit a štěňátkům již na příští týden objednáme granulky RC Maxi Junior (tak jak jsme s páníčky domluveni). Dnešním dnem již všechna štěňátka našla své nové domovy, teď nás už čeká jen 6. prosince očkování a čipování, no a od 12. prosince mohou jít ďáblové v plné síle do svých rodin. Fotky jednotlivých štěňátek jsou včerejší :o)

20. listopadu 2017

Zítra to budou již 4 týdny co se narodila naše aktuální štěňátka. Po týdnu v práci na Moravě, jsem včera večer nemohla uvěřit vlastním očím. Některá štěňátka překvapila opravdu hodně, jak se změnila. Zelená fenečka s mašlí je stále největší sviňka mezi všemi - vrčí a usurpuje, z povaleče Chandlera se za týden stal drak, který kouše do uší (ne jen sourozence), princezna Cherry bude asi velká cestovatelka, když ji nikde nevidím, stačí dojít k cestovní tašce, Chester je čím dál více mazlivý, Chuck je takový samotář, který ale vyžaduje pozornost člověka, Cheryl sice jsme zatím nevážili, ale "žere" jako mlejn a začíná pěkně provokovat sourozence, čzn fenka s růžovou mašlí z ní se stala velmi kontaktní fenka, která jde do všeho pohlavě, čzn fenka s červenou mašlí a černá fenka s červeno-černo-bílou mašlí - tyto holky jsou si hodně podobné, ožívají, když ostatní odpadnou a pak mě mají jen pro sebe. Od neděle přikrmujeme granulkami s jogurtem nebo tvarohem a naštěstí jim to chutná. Všechna štěňátka mi dělají ohromnou radost, dnes poprvé v novém obýváku a chovala se, jak kdyby se tam narodila. Zítra se přestěhují do upravené místnosti, kde jim připravíme různé hračky, tunel a stan. Pokud nám to počasí dovolí, začneme chodit na chvilku ven, aby se štěňátka otužovala. Aktuálně máme volnou černou fenku a černoznakatého Chucka :o) V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat :o)

10. listopadu 2017

Rosteme. Máme schválená jména pro všechna štěňátka :o)
Kluci: Chuck, Chandler, Chester
Holky: Chelsea, Cherry, Cheryl, Chessy, Chia, Chunky

Stále volný čzn pejsek a černá holčička.

8. listopadu 2017

Štěňátka mají za sebou prvních 14 dní života. Derrinka stále plně kojí a ďáblové jsou čím dál více nenažraní. Dnes také proběhlo první odčervení, další vážení a také stříhání drápků - je to s nimi trochu boj. Už cca tři dny koukáme na svět očičkama. V současné chvíli máme volného krásného čzn pejska, pro kterého hledáme aktivní páníčky se zájmem o výcvik a jednu celočernou fenku. Vložena aktualizovaná váhová tabulka.

3. listopadu 2017

Včera jsme opět vážili, ale jednotlivé fotky jsem cca po půlhodinovém neúspěchu vzdala. Takže pouze fotky z porodní bedny. Všechna se mají čile k světu, některá se váhově blíží již k jednomu kilu.... nejdravějším štěňátkem je v současné době čzn pejsek bez označení, to je takový náš malý tank - u cecku první, dostane se vždy tam kam chce a ostatní štěňátka prostě odstrčí.... Váhová tabulka také doplněna. Aktuálně máme volného právě čzn pejska bez označení a jednu černou fenku. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

30. října 2017

Štěňátka mají za sebou 7 dní života - všechna krásně zvyšují svou váhu, už i dvě nejmenší holčičky mají přes půl kila, všech 9 hladových krků zvládne uspokojit Derrinka. Jsou to opravdu dravci - lezou po celé porodní bedně a vyfotit tyto divochy je nadlidský výkon - dnes mě to stálo spoustu nervů, cca 2 hodiny času a 3 přestávky na kojení - jediné co zabírá je nacpat jim pořádně pupky.  Stále máme volné dvě černé fenky a jednoho černého pejska. Jen pro upřesnění - zelená vlna byla dočasně vyměněna za žlutou :o)

26. října 2017

Máme za sebou dva dny života. Všichni již vážíme o něco více - někomu to jde rychleji, někomu pomaleji, ale to přeci nevadí. Aktuální váhy naleznete ve váhové tabulce dle jednotlivých štěňat. Derrinka se konečně začala chovat jak správná máma, po porodu a druhý den se snažila, ale moc nevěděla, co s těma kryskama má dělat. Teď už je z ní profík. Štěňátka jsou neskutečně žravá. V současné chvíli máme volné dvě černé fenky a jednoho černého chlapečka.

24. října 2017

Tak jsme konečně na světě. Naše maminka si dávala pořádně na čas - narodila jsme se až
65. den její březosti, ale stálo to za to. Je nás celkem devět: tři kluci a šest holek v barvě černé
a černé se znaky. Jsme trochu ukňouraná, ale naštěstí maminka má dostatek mlíčka a pečlivě se o nás stará. A když si mamča potřebuje odskočit, máme vyhřívanou deku, na které je také moc fajn. Vzhledem k tomu, že maminka se barevně hodně prosadila černý kluk a černé holčičky hledají nové domovy. V případě zájmu napište nebo zavolejte naší paničce. Během dnešního dnes se budeme fotit, ať víte, jak jsme krásná.